Wybierz kategorię
 
 
 

 

Planeta zabawy

Kliknij na obrazek i zaloguj się,
Podaj kod POCIAG,
a otrzymasz rabat 10%.


 

Miejsca Dzieci

 

Cocuba Design

 
Warsztaty Młodego Artysty - Opis zajęć
 
GORDONKOWY MUZYCZNY WAGONIK
Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 lat oraz dla mam w ciąży.
Zajęcia umuzykalniające inspirowane teorią muzyka jazzowego i teoretyka E.E. Gordona.to zabawy muzyczne wspomagające wszechstronny rozwój małego dziecka. Umuzykalnienie ma wpływ m.in. na rozwój mowy, uwrażliwia, pobudza w dziecku komunikację społeczną.
Podstawowym elementem zajęć jest śpiew ale można także usłyszeć muzykę graną na prawdziwych instrumentach. Do zabaw wykorzystywane są proste instrumenty muzyczne np. tamburyn, grzechotki, dzwonki oraz różne zabawki, bańki mydlane itp.
Zajęcia prowadzi Katarzyna Żuczkowska- pedagog, muzykoterapeutka, a także reżyserka teatru dzieci i mlodzieży oraz edukatorka muzyczna.

Kuchenne podróże

Cotygodniowe spotkania dla przyszłych szefów kuchni.
Zapraszamy na spotkania, podczas których będziemy zgłębiali tajniki sztuki kulinarnej-poznamy świat zapachów i smaków, które kryją się w wesołych, smakowitych i zdrowych daniach, tym smaczniejszych, że sami je przygotujemy.
Wspólnie będziemy podróżowali przez świat i dowiemy się, jakie są przysmaki naszych rówieśników z wielu krajów- przepyszne francuskie tarty i rogaliki, smakowita włoska pizzę, czy też nasz polski pachnący chlebek. Uczestnicy warsztatów będą mogli tworzyć własną książkę kucharską.
Kuchenne podróże to ciekawe spotkania z rówieśnikami, wspólne dziecięce rządy w kuchni a przede wszystkim to pachnąca przygoda, podczas której nasze języki będą smakowały, noski będą doświadczały całej gamy zapachów, a ręce będą zajęte twórczym ucieraniem, ugniataniem, przesypywaniem i wałkowaniem. A po wspólnej uczcie …cóż może uda się coś pysznego donieść do domu…


Będę przedszkolakiem - zajęcia adaptacyjne dla dzieci
Zapraszamy na cykl spotkań dla dzieci, które już niebawem rozpoczną swoją pierwszą poważną przygodę z przedszkolem.
Zajęcia zorganizowane są na wzór dnia przedszkolnego, proponowane formy aktywności są takie, z jakimi dzieci spotkają się w czasie zajęć przedszkolnych:
 • Zabawy tematyczne- każde spotkanie skupia się na jednym temacie np. jesień, święta, mój dom, itp., wokół którego zbudowane są wszystkie ćwiczenia, zabawy i prace, co pomaga dzieciom lepiej ten temat poznać i doświadczyć
 • Zajęcia w kręgu, zachęcamy dzieci do wspólnej, radosnej zabawy z rówieśnikami
 • Zajęcia gimnastyczno- ruchowe, poprawiające koordynację ruchową i zachęcające do aktywności fizycznej
 • Zajęcia plastyczno- techniczne, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych: malujemy, rysujemy, wyklejamy, lepimy, itp.
 • Zabawy paluszkowe: ćwiczące pracę i precyzję rączek
 • Zabawy rytmiczno-muzyczne opierające się na krótkich rytmicznych wierszykach lub piosenkach, które staramy się zapamiętać przez ilustrowanie treści ruchem (wszelkie piosenki i wierszyki z pokazywaniem)
 • Zabawy kuchenne- pieczemy
 • Wspólne śniadanko: staramy się by dzieci stawały się coraz bardziej samodzielne, nauczyły się posługiwać sztućcami, pić z kubeczka i wspólnie, kulturalnie zjeść posiłek
 • Odpoczywamy, żeby wszystko dobrze się w brzuszku poukładało- przy tym słuchamy opowiadania
Główna idea tych zajęć polega na tym, by stwarzać komfort psychiczny dziecka, zmniejszać stres i lęk związany z rozstaniem, nauczyć satysfakcjonującej zabawy z rówieśnikami, która na początku może sprawiać trudność (trzeba się podzielić zabawką czy poczekać na swoją kolej, słuchać poleceń i pracować w grupie).
W czasie pierwszych zajęć, jeśli maluszek tego potrzebuje opiekun jest z nim na sali, razem aktywnie uczestnicząc w zajęciach, potem może siedzieć i tylko się przypatrywać- dla niektórych dzieci taka fizyczna bliskość z opiekunem jest bardzo ważna. To taka forma płynnego przejścia spod opieki rodziców pod opiekę innej dorosłej osoby, której dzieci mogą zaufać i z którą wspólnie się bawią. Koniec końców- wysyłamy buziaki, machamy i mamy mają 2 godziny dla siebie, a my w tym czasie "dorastamy".

"Logociuchcia" zabawy buzi i języka dla każdego smyka
Mowa służy nam nie tylko do "mówienia" słów czy wyrażeń, to sposób na przekazanie emocji, samopoczucia, a przede wszystkim do kontaktowania się i bycia z innymi ludźmi. Każde dziecko ma swój rytm i tempo rozwoju mowy, które zależy od jego kondycji emocjonalnej, społecznej, zdrowotnej czy psychicznej, a odpowiednie oddziaływania mogą ten rozwój wspierać czy też eliminować pewne ograniczenia. Jeśli dziecko przejawia jakieś trudności z mową, które nas niepokoją, warto udać się do specjalisty, bo nie za wszystkiego dziecko wyrośnie, a niektóre wady mają tendencje do pogłębiania się. Zajęcia z logopedą mogą stać się ciekawą przygodą w życiu dziecka, pomóc mu w pełni zaistnieć wśród rówieśników, znieść przeszkody w mówieniu, a na przyszłość ułatwić także naukę czytania i pisania.
"Logociuchcia "- Wspólne zabawy edukacyjno- logopedyczne dla maluchów już od 2 roku życia. Proponowane zajęcia mają charakter twórczej zabawy, podczas której dziecko w sposób naturalny używa głosu, oddechu jako elementu gry.
Proponujemy naukę przez zabawę, która jest naturalną aktywnością dziecka, i jako taka zawsze jest satysfakcjonująca dla dziecka- pobudza ciekawość i zachęca do twórczego eksperymentowania za światem.
To zajęcia skierowane na wspieranie naturalnego rozwoju mowy, wzbudzania motywacji do mówienia, a także ćwiczenia prawidłowego oddechu i usprawniania buzi i języka.
 • ćwiczenia oddechowe,
 • ćwiczenia wspomagające rozwój myślenia,
 • ćwiczenia słuchowe,
 • gimnastyka buzi i języka (warg, języka, policzków, prawidłowego połykania).
A poza tym piosenki, wierszyki, bajeczki, wycinanki, malowanki, wylepianki, podskakiwanki, gry i zabawy z rówieśnikami czyli wszystko to, co dzieci kochają najbardziej.
Indywidualne zajęcia logopedyczne skierowane są do dzieci i młodzieży, borykającymi się m. in. z takimi wadami wymowy i zaburzeniami mowy jak:
 • opóźnienia w rozwoju mowy,
 • niepoprawna wymowa różnych głosek (np. s, z, c, dz, r, t, k, sz, ż, cz, dż, itp.),
 • niewyraźna mowa (mniej zrozumiale mówi niż jego rówieśnicy),
 • zaburzenia płynności mowy,
 • kłopoty z odróżnianiem dźwięków podobnie brzmiących ( zaburzenia słuchu fonemowego),
 • opóźniony rozwój mowy,
 • zbyt krótkie wędzidełko językowe,
 • wadliwa mowa związana z zaburzeniami toru oddechowego.
Dla każdego prowadzonego dziecka przygotowany będzie indywidualny program terapeutyczny, jak najbardziej odpowiadający jego potrzebom.
Techniki i metody specjalistyczne wykorzystywane w trakcie zajęć:
 • masaż wewnętrzny jamy ustnej i zewnętrzny twarzy i szyi, znoszący nadmierne napięcie mięśniowe,
 • ćwiczenia oddechowe,
 • ćwiczenia słuchowe,
 • korekta zaburzonych głosek,
 • wywoływanie głosek,
 • ćwiczenia usprawniające artykulatory (wargi, język, podniebienie).

GILgotki, czyli Agnieszka Gil zaprasza do Pociągu to cykl spotkań okołoliterackich organizowanych przez wrocławską autorkę bajek dla dzieci i powieści dla młodzieży Agnieszkę Gil .
Podczas nich dzieci przychodzące wraz z rodzicami przekonają się, że w Pociągu do bajeczki nie tylko kupuje się książki, ale to świetne miejsce, w którym można posłuchać bajek i opowieści czytanych przez panią Agnieszkę, a także pobawić się doskonale. Dzieci za każdym razem wcielać się będą w inne postacie, przeżywając przygody pirackie, kosmiczne, czy królewskie.
Podczas GILgotek Smakowitych posłuchają opowieści w klimatach kulinarnych i bardzo apetycznych, być może nawet w czymś zasmakują?
Można przynieść ze sobą ulubioną książkę o gotowaniu, kucharzu czy innych innych sprawach kuchennych, a może ktoś zna jakiś smakowity wierszyk? Przebrania okolicznościowe mile widziane.
Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat z opiekunami

MALUSZKI W POCIĄGU
Jest to cykl spotkań dla dzieci od 1 roku do 2 lat wraz z opiekunami.
Celem zajęć jest wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka przez:
 • stymulacje zmysłu słuchu, węchu, dotyku, smaku, wzroku, równowagi,
 • kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 • rozwijanie tzw. mowy biernej,
 • wspieranie emocjonalnej więzi Dziecka z Rodzicami
Ponadto zajęcia to:
 • poznawanie świata (rozbudzanie ciekawości)
 • doświadczenia artystyczne (tworzenie prac plastycznych, słuchanie muzyki)
 • pierwsze kontakty z rówieśnikami
W trakcie zajęć:
 • śpiewamy, wystukujemy rytm, gramy na instrumentach,
 • wykorzystujemy wierszyki- masażyki, wierszyki paluszkowe,
 • czytamy wiersze i opowiadania,
 • bawimy się zabawkami i planszami edukacyjnymi
Zajęcia są wspaniałym czasem jaki Rodzice mogą podarować Dziecku i Sobie.

KĄCIK MŁODEGO WROCŁAWIANINA
To cykl zajęć poświęconych historii naszego miasta. Przeniesiemy się niejednokrotnie w czasy, które już dawno przeszły do historii. Poznamy ciekawych ludzi, zabytkowe miejsca oraz ciekawe wydarzenia dawnego Wrocławia. Poznając przeszłość naszego miasta umocnimy w naszych sercach i umysłach przynależność do małej ojczyzny jaką jest nasze miasto rodzinne i tym samym rozbudzimy patriotyzm lokalny u najmłodszych.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ MUZEALNYCH "KĄCIK MŁODEGO WROCŁAWIANINA" odbyło się 15.06.2011 w Muzeum Miejskim we Wrocławiu. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy od września.

SCHOLA DZIECIĘCA
ZAPRASZAMY wszystkie chętne dzieci , w każdy czwartek o godz.18.00


BAJKI Z RZUTNIKA
Zapraszamy dzieci w magiczną podróż w czasie, gdy nie było jeszcze dvd i komputerów, a w telewizji były tylko dwa programy i dobranocka. Światło z rzutnika w zaciemnionym kocem pokoju, kolorowe obrazki na ścianie i czytane głosem mamy bajki dostarczały niesamowitych wrażeń i zabierały nas w podróż w krainę wyobraźni.
Teraz my możemy zaprosić nasze dzieci do tego świata, pobudzić ich wyobraźnię, kreatywność, dać odpocząć od komputerowo generowanych potworów i pozwolić im być dziećmi...

DOTKNIJ, ZOBACZ, POCZUJ
Zajęcia cykliczne, raz w tygodniu.
Zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Warsztaty mają na celu przybliżenie praw fizyki, chemii, przyrody w formie urozmaiconych gier i zabaw. W trakcie zajęć dzieci będą mogły przetestować na sobie działanie poszczególnych zasad. Będziemy aktywnie poznawać tajemnice przyrody poprzez spotkania z ciekawymi gatunkami roślin i zwierząt.
Warsztaty będą też formą podróży poprzez poszczególne kraje i ich kultury. Odwiedzimy całe kontynenty, a także konkretne kraje. Zajęcia będą zawierały elementy pogadanki, zabaw tematycznych, plastycznych, zagadek, ciekawostek kulinarnych.

SZKLANA BIŻUTERIA
Podczas warsztatu tworzyć będziemy kolorowe naszyjniki. Z małych, szklanych elementów powstaną ozdoby, jedyne w swoim rodzaju, piękne i niepowtarzalne – o różnych kształtach
i w różnych kolorach. Każdy z uczestników warsztatu będzie mógł stworzyć kilka różnych naszyjników.
Samodzielnie stworzone przedmioty mają wartość szczególną - to rzeczy unikatowe
i niepowtarzalne.

W ŚWIECIE TAŃCA
Zajęcia taneczne odbywają się w trzech grupach wiekowych: 2-3 lat, 3-6 lat oraz 7-12 lat.
Młodsze dzieci uczestniczą na zajęciach wspólnie z Rodzicem/Opiekunem.
Nasze warsztaty są okazją do rozruszania się, poznania swoich możliwości, podbudowania poczucia własnej wartości. Dla już "roztańczonych" to droga do dalszego rozwoju zdolności i umiejętności tanecznych. Dla wszystkich możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia czasu oraz spotkanie z sympatycznymi rówieśnikami.
W programie, dostosowanym do wieku uczestników, zostaną zawarte elementy różnych stylów i odmian tańca (taniec klasyczny, współczesny, jazzowy i dyskotekowy, tańce standardowe, polskie tańce ludowe i tańce etniczne, tańce integracyjne, etc.).
Muzyka, a zwłaszcza taniec otwiera serce i dusze. W tańcu oprócz ciała pracują bardzo często głębokie emocje. W trakcie naszych warsztatów postaramy się o to, by taniec przyniósł szczęście i radość. Tańcząc zadbamy o odprężenie duszy i ciała, wzmocnimy poczucie własnej wartości i akceptację siebie.


POCIĄGIEM DO PLASTYKI - ZABAWY ROZWIJAJĄCE DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZECI W WIEKU OD 2 DO 3 ROKU ŻYCIA Z KOKOSOWĄ WYSPĄ
To doskonały, sprawdzony sposób aby dziecko opanowało język angielski na wysokim poziomie. Mają Państwo gwarancję realizacji przemyślanej koncepcji metodycznej i konsekwentnej nauki od najmłodszych lat, aż do osiągnięcia wybranego poziomu językowego. Jest to dla dzeci również doskonała zabawa i okazja do spotkania i zabawy z rowieśnikami.
Tel. 71 319 80 80

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE WEŁNY - KWIATY

SZKLANE FANTAZJE - OBRAZKI
Z małych, kolorowych szkiełek stworzymy szklane obrazki . Będą one przedstawiały baśniowe krainy, przedziwne zwierzęta i rośliny - wszystko to co podpowie nam wyobraźnia. Pięknie będą wyglądały powieszone w oknie. Kawałeczki szklane są bezpieczne - nie mają ostrych krawędzi.

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ - ODKRYWAMY TAJEMNICE KRASNOLUDKóW
Czy to bajka, czy nie bajka
myślcie sobie jak tam chcecie.
A ja przecież Wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie
Przekonać się o tym będą mogły wszystkie dzieci już na najbliższym SPOTKANIU Z KSIĄŻKĄ.
Warsztaty poprowadzone na podstawie książki "Wielka Encyklopedia Krasnoludków" pomogą znaleźć odpowiedź na wiele pytań i wątpliwości dotyczących tych przyjaznych stworzeń.
Odkryjemy wiele ciekawych tajemnic, stworzymy własny krasnoludkowy świat, dowiemy się jak naprawdę wyglądają te skrzaty, a także nauczymy się krasnoludkowej piosenki.

SZKLANE FANTAZJE - GWIAZDY, GWIAZDKI, GWIAZDECZKI...
Szklane gwiazdy ... kolorowe, piękne, takie jakie sobie wymarzymy... powstaną z kawałków kolorowego szkła, ułożonych w misterny wzór . Szklane kawałeczki, którymi będziemy ozdabiać gwiazdy są bezpieczne dla dzieci - nie mają ostrych krawędzi.

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE WEŁNY - OBRAZKI
Podczas warsztatu "namalujemy" kolorowe filcowe obrazki . Nie będziemy używać farb... zamiast nich użyjemy kolorowej wełny. Filcować wełnę będziemy przy użyciu wody i dużej ilości piany mydlanej.

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE WEŁNY - KORALE
Z mięciutkiej wełny filcować będziemy kolorowe kuleczki. Nawleczone na kolorowy sznureczek będą piękną ozdobą dla każdej damy.

TWóRCZE ZAJĘCIA PLAYMAIS'OWE
Kreatywna zabawa z klocko-chrupkami PlayMais przeniesie wszystkie dzieci w świat niekończącej się wyobraźni. Z kolorowych, całkowicie bezpiecznych elementów o cylindrycznym kształcie stworzymy fantazyjne kompozycje. Zajęcia stymulują wszechstronny rozwój, ułatwiają kontakt z grupą, integrują, uczą przestrzennego myślenia a przede wszystkim sprawiają wiele radości a rezultaty bezpiecznej zabawy dają dzieciom ogromną satysfakcję.

JAK POWSTAJE PAPIER? OD TEORII PO PRAKTYKĘ
Jak powstaje papier? Czy możemy zrobić go sami? Tak, to nie jest trudne! Podczas zajęć dowiemy się jak to robić oraz wykonamy własnoręcznie czerpany papier ozdobny .

W ŚWIECIE ORIGAMI - JUŻ JESIEŃ
ORIGAMI - pradawna, japońska sztuka składania papieru.
Podczas zajęć dzieci wyczarują jesienne pejzaże, wypłyną w rejs żaglówką po jeziorze z bibułki, złapią wiatr w różnobarwne wiatraczki a także wybiorą się na jesienny spacer po kolorowe liście.

JAK POWSTAJE PAPIER? ZDOBIENIE KARTEK
Z wykonanego wcześniej papieru wyczarujemy kartkę z życzeniami dla kogoś bliskiego. Ozdobimy ją płatkami kwiatów, nasionkami, kolorową bibułką. Będzie wspaniałym prezentem.

SZKLANE FANTAZJE - ŁAPACZE ŚWIATŁA
Podczas zajęć wykonamy ozdoby ze szkła - udekorujemy je małymi, kolorowymi szkiełkami. Zawieszone w oknie na cieniutkich sznureczkach będą łapały promienie słońca. Szklane kawałeczki są bezpieczne dla dzieci - nie mają ostrych krawędzi.

 
  

Dołącz do grona młodych artystów i zacznij spełniać swoje marzenia razem z nami

Dużo więcej przeczytasz
w poniższych działach:

.. Zajęcia dla dzieci
.. Opis zajęć
.. Przebajalnia
.. Przyjęcia urodzinowe
.. Regulamin Warsztatów

 
 

Muzeum Miejskie Wrocławia

 

Media i Kultura

 

Klub Mamuśki

 

Czas z dziećmi

 
 
 
Copyright © 2008 Księgarnia "Pociąg do bajeczki" | designed by VASTA | modified by SECOM
oprogramowanie
sklepy internetowe
Sklepy internetowe