Wybierz kategorię
 
 
 

 

Planeta zabawy

Kliknij na obrazek i zaloguj się,
Podaj kod POCIAG,
a otrzymasz rabat 10%.


 

Miejsca Dzieci

 

Cocuba Design

 
:: Strona główna > KSIĄŻKI > Poradniki dla rodziców i wychowawców

Listy do Salomona
ID Nazwa Cena brutto
684 Listy do Salomona 19.50 PLN


Dostępność: dostępny

Producent: Bliżej Przedszkola
Niniejsza książka jest autorskim tłumaczeniem napisanych w języku hiszpańskim Cartas a Salomon, które zostały opublikowane w Meksyku w 1982 roku nakładem Dirección General de Educación Indígena, de la SEP. Drugie meksykańskie wydanie tej książki, zawierające także wywiad Ramóna Bolívara z Ireną Majchrzak i dokumentację fotograficzną z Tabasco, której autorem był Oscar Urrutia (Cartas a Salomon. Posdata desde Tabasco), ukazało się w 1988 roku w Villahermosa nakładem Gobierno del Estado de Tabasco.

OD WYDAWCY
Każdy człowiek ma swoją ziemię obiecaną – miejsce, które nazwać można duchowym domem. Dla Ireny Majchrzak jest to Meksyk, wraz z jego rdzennymi mieszkańcami,a przede wszystkim dzieckiem indiańskim, które stoi pomiędzy dwiema cywilizacjami: kulturą autochtoniczną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, i kulturą Zachodu.

Spotykając po raz pierwszy Irenę Majchrzak – doktor socjologii, autorkę odimiennej metody nauki czytania – stanąłem przed autorytetem naukowym. Po kilku minutach rozmowy stałem już naprzeciw kobiety, która swoją pasją działania, otwarciem na nowe doświadczenia, na wszelką odmienność przeżywania świata, wyczuleniem na autonomiczną wolność każdego człowieka i chęcią nawiązania z nim dialogu, poruszyła mnie dogłębnie. W świecie pewników, wypowiadania zdań autorytarnych miałem przed sobą osobę, która przy swoim wieloletnim i wielokulturowym doświadczeniu życia, z ogromną wręcz niecierpliwością czekała na moje zdanie, moją refleksję, na mój sposób widzenia świata...

Tak narodziło się moje zainteresowanie autorką i jej życiem, a w efekcie publikacja dwuksiążki Ireny Majchrzak: Listy do Salomona i W obronie dziecięcego rozumu. Pierwsza jest przekładem Cartas a Salomon, raportu badań, jakie autorka przeprowadziła w 1982 roku w indiańskich regionach Meksyku. Druga to zbiór wywiadów, których Irena Majchrzak udzieliła na łamach miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja w okresie od maja 2006 do czerwca 2007 roku.

Tematem łączącym obie publikacje, dalekie od siebie czasem i przestrzenią, jest oryginalna, autorska metoda wprowadzania dziecka w świat pisma, zwana „odimienną”. Zrodziła się ona w meksykańskiej wiosce Guaytalpa i od 16 lat stosowana jest z wielkim powodzeniem w wielu przedszkolach polskich. Egzotyka i zwykła edukacyjna codzienność.
W listach z regionów egzotycznych uderza rygor obserwacji; w wywiadach smakujemy egzotykę spotkań z polskimi dziećmi - Jasiem, Stasiem i Małgosią, gdy traktowane są z odkrywczą ciekawością.

Publikacji Listy do Salomona towarzyszy W obronie dziecięcego rozumu, które stanowiły początek jej zainteresowań dydaktycznych. Prezentujemy Czytelnikom obie te pozycje w nadziei, że staną się jak że cenną inspiracją w pracy z dziećmi.

Autor: Irena Majchrzak, Elżbieta Wasil
ISBN: 987-83-918781-6-3
POLECAMY:   ANIA I ANITA
                   W OBRONIE DZIECIĘCEGO ROZUMU

    

Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

Dołącz do grona młodych artystów i zacznij spełniać swoje marzenia razem z nami

Dużo więcej przeczytasz
w poniższych działach:

.. Zajęcia dla dzieci
.. Opis zajęć
.. Przebajalnia
.. Przyjęcia urodzinowe
.. Regulamin Warsztatów

 
 

Muzeum Miejskie Wrocławia

 

Media i Kultura

 

Klub Mamuśki

 

Czas z dziećmi

 
 
 
Copyright © 2008 Księgarnia "Pociąg do bajeczki" | designed by VASTA | modified by SECOM
oprogramowanie
sklepy internetowe
Sklepy internetowe