• Kategorie
  • Szukaj
  • Drewniane zabawy

Drewniane gry dla dzieci - drewniane układanki dla dzieci

Jest wiele powodów, dla których warto podarować dziecku drewniane gry i układanki. Przede wszystkim są idealnymi pomysłami na trening zdolności manualnych i koordynacji ręka-oko. Zabawki te doskonale rozwijają mięśnie rąk i percepcję, ponieważ poszczególne elementy układanki należy nie tylko chwytać, ale także manipulować nimi w sposób dopasowany do tworzonego obrazka. Po drugie, układanie drewnianych puzzli ćwiczy cierpliwość, pamięć i logiczne myślenie. Dzieci mogą same ocenić, czy dana układanka jest właściwym wyborem. Te zabawki uczą rozwiązywania problemów i pozwalają małym dzieciom zapoznawać się z kształtami i kolorami. Nie należy zapominać, że drewniane puzzle i różnego rodzaju gry to także okazja do wspólnej zabawy z dzieckiem i sposób na kreatywnie spędzony wspólnie czas. Jeśli Twoja pociecha lubi bawić się w dom i gotowanie rewelacyjną zabawką będą drewniane kuchnie dla dzieci.

Układanki drewniane dla dzieci

Czy zastanawiałeś się jak układanki i zabawki drewniane wpływają na rozwój Twojego dziecka? Układanki drewniane dla dzieci wspierają rozwój jego zdolności manualne i motorykę małą. Bez wątpienia powinny znaleźć się w każdym domu, pomogą dziecku od najmłodszych lat wyćwiczyć cierpliwość. Różnorodne produkty zaciekawią dziecko i sprawią, że będzie się uczyć poprzez zabawę.

Jak wybrać układanki drewniane?

Poszukując idealnej układanki dla swojego dziecka, warto zastanowić się nad ilością i wielkością elementów. Wiek podany na opakowaniu przez producenta powinien być jedynie praktycznym przewodnikiem, ponieważ każdy mały człowiek jest inny. Niektóre dzieci szybko się irytują i mają trudności z koncentracją lub logicznym myśleniem. W ich przypadku lepszym rozwiązaniem jest wybór zabawek z mniejszą liczbą większych elementów. Kupowanie zbyt trudnych puzzli może stać się problemem, z którym dzieci nie potrafią sobie poradzić, co może prowadzić do niechęci do takich zabawek.

Drugim czynnikiem są materiały z których zostały wyprodukowane. Drewniane puzzle od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Są cenione przede wszystkim za trwałość, wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Mogą z nich korzystać nawet roczne dzieci. Ponadto są ponadczasowe i przyjazne dla środowiska. Ze względu na bogactwo kolorów i wzorów są chętnie wybierane przez rodziców.

Szeroki wybór układanek i gier drewnianych dla

dzieci

Dla najmłodszego dziecka najlepsze są drewniane puzzle z mniejszą ilością elementów. Doskonale sprawdzą się zestawy wyposażone w wygodne uchwyty, które ułatwią mniejszym maluchom uchwycenie i dopasowanie do konkretnych otworów. Mają wiele motywów do wyboru zwierzęta, pojazdy.

Starsze dzieci również polubią drewniane układanki. Mają już bardziej wypracowane zdolności manualne, więc w ich przypadku dobrym wyborem jest kilkanaście sztuk – trochę bardziej skomplikowanych elementów. Świetnym pomysłem będą również klocki drewniane Jenga Klocki Drewniane lub gry zręcznościowe. Sprawdź naszą ofertę! Zapraszamy.