• Kategorie
  • Szukaj
  • Maty sensoryczne

Maty sensoryczne dla dzieci

Maty sensoryczne są dla maluchów ich pierwszymi placami zabaw. Kolory, materiały o różnych fakturach pozwalają na rozwój wielu zmysłów jednocześnie. Zabawki sensoryczne są propozycjami na wartościowe spędzanie czasu maluszka już od pierwszych dni życia. W zestawie z matą mogą się znajdować m.in. różnego rodzaju zawieszki jak grzechotki, gwiazdki, misie i inne elementy.

Jakie zmysły pobudza mata sensoryczna dla dzieci?

Mata sensoryczna bez wątpienia jest zabawką dzięki, której dziecko rozwija zmysł dotyku, zmysł słuchu, węchu oraz ćwiczy, zmysł równowagi, a także zmysł kinestetyczny jest to (czucie głębokie przez mięśnie i stawy). Maty edukacyjne, mogą rosnąc wraz z dzieckiem. Jak? Początkowo matę można wykorzystać do zabawy na plecach lub brzuchu, a następnie zamienić ją w kolorowy tunel lub interaktywny stół do gry. Kreatywność oferowanych przez nasz sklep zabawek jest nieskończona.

Jak maty sensoryczne rosną razem z dzieckiem?

Mata sensoryczna dla dzieci – nawet mała jest jak plac zabaw dla dziecka. Będzie idealna, by trenować pełzanie i raczkowanie oraz poznawać nowe faktury materiałów, kolory i dźwięki. Maty edukacyjne są w większości wyposażone w bezpieczne lusterka, szeleszczące tkaniny oraz różnego rodzaju zabawki, w tym zabawki z dźwiękiem. Takie elementy powinny zainteresować każdego malucha. Nie jest wykluczone, że pomogą również rozwinąć jego zdolności motoryczne. Jeśli szukasz miejsca w którym Twoje dziecko będzie mogło składować zabawki sprawdź Skrzynie dla dzieci.

Maty piankowe dla dzieci

To rodzaj mat dla dzieci, które mają dwa zastosowania. W początkowym etapie życia sprawdzą się jako bezpieczne miejsce do leżakowania, turlania się i pełzania, może więc na niej swobodnie się poruszać i bawić. Drugie to ogromne puzzle piankowe, które złączone ze sobą tworzą matę. Jest to klasyk, który od wielu lat jest kochany przez dzieci, a co za tym idzie wybierany przez mamy. Dwuletnie dziecko z wielką przyjemnością będzie układało piankowe elementy tworząc kolorowy dywan.