• Muzyczne

Drewniane instrumenty muzyczne

Dzieci poddane muzykoterapii w okresie prenatalnym rodzą się spokojniejsze i bardziej skoncentrowane, szybciej przyswajają pierwsze zdanie, mają większe zdolności twórcze i intelektualne oraz wrażliwość estetyczną. Warto więc od najmłodszych lat zaszczepić u dziecka zamiłowanie do muzyki. W pierwszych miesiącach życia może być to śpiewanie kołysanek przez mamę i tatę proste melodyjki i muzyka poważna puszczana do snu. W późniejszym okresie warto wprowadzić zabawy z użyciem instrumentów, ma to wielokierunkowy wpływ na rozwój maluszka. Najważniejsze jednak, że instrumenty doskonale rozwijają wyobraźnię i wrażliwość, podczas gry dziecko ćwiczy koncentrację i pamięć. Zajęcia muzyczne to świetne doskonalą poczucie rytmu i percepcji. A to nie koniec zalet muzycznych zabawek dla dzieci. Bo kto wie, może z czasem rozwiną prawdziwą pasję!

Drewniane instrumenty muzyczne dla niemowląt

Pierwszym instrumentem, odpowiednim dla maluszków jest grzechotka, będzie ona idealna dla dziecka, które potrafi chwytać już zabawki rączkami. W przypadku wprowadzenia bardziej zaawansowanych instrumentów najlepszy czas to okres około 18 miesiąca. Ten czas, uznawany jest za przełom, ponieważ od tego momentu dzieci zazwyczaj mogą jednocześnie skupić się na zabawie i przyjemności. Niemowlęta w wieku 18 miesięcy są świadome otaczającej ich rzeczywistości. To dobry moment, aby wprowadzić instrumenty. Na początku należy wybrać modele łatwe, takie jak talerze, bębny czy grzechotki, które dzieci już znają. Dzięki takim zabawkom mogą się dobrze bawić, jednocześnie same ucząc się i odkrywając świat dźwięków. Dzieci powinny również polubić tamburyny, klawesyny i dzwonki, które są instrumentami muzycznymi i wydają przyjemne dźwięki oraz pomagają w kreatywny sposób uwolnić energię. Sprawdź również Zabawki do nawlekania które pomogą rozwijąć dzieciom zdolności manualne.

Drewniane instrumenty muzyczne korzyści z zabawy

Ciekawą propozycją są instrumenty muzyczne dla dzieci dzięki, którym dziecko być może odkryje w sobie dusze prawdziwego artysty! Wspólne muzykowanie to także świetna zabawa, dla całej rodziny. Instrument to potężne narzędzie do nauki, a co najważniejsze:

  • Muzyka uczy wrażliwości, słuchanie i granie piosenek potrafi zrelaksować, uspokajać lub wręcz przeciwnie – mobilizować do działania, zwiększać poziom energii. Utwory rozbudzają określone obszary w mózgu, zwłaszcza system limbiczny, który jest odpowiedzialny za emocje i uczucia.
  • Muzyka wpływa na rozwój społeczny,
  • Muzyka to motywacja do działania,
  • Kontakt z muzyką to również korzyści dla rozwoju fizycznego – muzyka wspiera ruch, wywołując reakcję motoryczną na przykład wybijania dłonią rytmu, kiwania głową lub kołysania się. To poprawia koordynację ruchową i równowagę,
  • tego rodzaju aktywność wpływa bardzo pozytywnie na kreatywność każdego malucha.

Instrumenty drewniane dla dzieci w każdym wieku - doskonałej jakości

W naszym sklepie znajdują się instrumenty wysokiej jakości. Dla dzieci w pierwszym roku życia polecamy marakasy, idealnie sprawdzą się jako pierwszy instrument. Przypominają maluchom grzechotki i wydają, przyjemny dźwięk, a to tylko zachęci dziecko do zabawy. Dla dzieci dwuletnich polecamy cymbałki, wpłyną na motorykę małą i wydają więcej ciekawych dźwięków niż wymienione wcześniej marakasy. Starszym dzieciom z pewnością do gustu przypadnie tamburyn, kastaniety, cymbałki, drewniane ukulele, drewniane flety, pianina będą one wspaniałym początkiem zabawy z muzyką! Gitara, skrzypce lub nawet małe pianino to coś, co pozwoli małym mistrzom na rewelacyjny początek przygody z muzyką.