• Plastyczne

Zabawki plastyczne dla dzieci

Zaangażowanie najmłodszych do zabawy z użyciem kreatywnych zabawek plastycznych to idealne rozwiązanie, aby Twoje dziecko bawiąc się w małego artystę, uczyło się rysowania, malowania, lepienia z plasteliny, realizowania twórczości według własnego pomysłu. Artykuły plastyczne są zabawkami kreatywnymi, które wspierają ich wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne i ćwiczą cierpliwość dziecka. W naszej ofercie znajdziesz zestawy kreatywne do pisania i rysowania, jest to doskonały wybór, ponieważ rysowanie jest tradycyjną metodą rozwijania zdolności manualnych u dziecka, wspaniale wpływa na rozwój  jego fantazji, podczas takiej zabawy dziecko nie jest w żaden sposób ograniczone w swojej twórczości. Zabawki plastyczne są zabawki kreatywne do lepienia z plasteliny i ciastoliny to niezwykła zabawa dla dziewczynek i chłopców.

Plastyczne zabawki i ich wpływ na rozwój dzieci

Czy wiesz, że lepienie z plasteliny angażuje do większej koncentracji mózg dziecka? Otóż podczas zabawy, w której ugniatana jest ciastolina ,plastelina a nawet piasek . Mały artysta zazwyczaj używa obydwu dłoni, a to sprawia, że obydwie półkule w mózgu zaczynają ze sobą współpracować. Prawa półkula odpowiada za emocje i wyobraźnię, lewa natomiast za logiczne myślenie. Kiedy podczas lepienia dziecko używa obydwu rąk impulsy, które docierają do lewej i prawej półkuli, współgrają ze sobą, a to pomaga dziecku w szybszym, przetwarzaniu wiadomości i ich dokładniejszym analizowaniu. Zestawy do lepienia dla małych artystów poprawiają nie tylko płynność ruchów, ale także precyzję, małych rączek. To zaledwie dwa przykłady jak znaczący, wpływ na rozwój pociech mają zabawki plastyczne, które powinny bez wątpienia znaleźć się wśród zabawek Twojego dziecka.

Kreatywne plastyczne zabawki dla dzieci 

Kupując dziecku zabawki plastyczne, należy mieć świadomość, jak rozwijają wyobraźnię maluchów. Niezależnie czy szukasz prezentu dla chłopca, czy dziewczynki, warto wybierać kreatywne zestawy plastyczne dla dzieci oraz zabawki edukacyjne to właśnie z ich pomocą, dzieci będą mogły realizować własne pomysły – tablice, ciastolina, plastelina będą zachęcać maluchy do tego, by pracować nad artystycznymi umiejętnościami, które będą im pomocne w przyszłości. Nasz sklep oferuje kreatywne zabawki plastyczne dla dzieci w każdym wieku. Dla niemowląt polecamy maty sensoryczne dla dzieci, które mają bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka.