• Kategorie
  • Szukaj
  • Puzzle

Puzzle drewniane dla dzieci

Puzzle drewniane dla dzieci i układanki to zabawki edukacyjne wspierające w znacznym stopniu rozwój dziecka. W naszej ofercie są to układanki z postaciami z bajek dla najmłodszych takie jak Bing, Kraina lodu, Barbie, Little Pony, Mickey Mouse, Świnka Peppa, Harry Potter, Transformer, Minionki, Jej Wysokość Zosia i wiele innych. Dla dzieci w starszym wieku proponujemy trudniejsze puzzle, z większą ilością elementów. Najczęściej przedstawiają one martwą naturę, mapy, zwierzęta, pojazdy, krajobrazy. Dobierając dla dziecka odpowiednią ilość puzzli do jego możliwości i stopniowo zwiększając ich ilość, możesz doskonalić jego spostrzegawczość, kreatywność i cierpliwość.

Drewniane puzzle 3D dla dzieci

Drewniane układanki 3D to wspaniała perspektywa na kreatywną zabawę! Z zabawkami 3D dziecko samodzielnie jest w stanie stworzyć trójwymiarowe, przestrzenne obiekty lub przedmioty. Wykonane z drewna lub kartonu pozwalają na doskonałą trójwymiarową zabawę nie tylko w chłodne i niepogodne dni.

Układanki, czyli puzzle dla najmłodszych

Drewniane puzzle przyciągną uwagę Twojego malucha. Puzzle drewniane to nie tylko, kolorowe kartoniki dla maluszków, oferujemy szeroki wybór układanek, których mała, liczba elementów zachęci najmłodszych do zabawy. Dzięki nim małe dziecko może uczyć się alfabetu, części garderoby czy pór roku. Duże elementy i kolorowe rysunki przykuwają uwagę dziecka i sprawiają że zabawa staje się jeszcze lepsza.

Jak układanie puzzli wpływa na rozwój dziecka

Czy zastanawiałeś, się kiedykolwiek jak wielki wpływ na rozwój Twojego dziecka ma układanie puzzli? U najmłodszych pozwala na wyuczenie i wypracowanie motoryki małej-co jest bardzo istotne w dalszym rozwoju. Puzzle drewniane korzystnie działają, na pamięć wzrokową sprzyjają, poprawie widzenia przestrzennego. Skrupulatne układane przez dziecko kolejnych elementów, poprawią wiarę w swoje możliwości i buduje wytrwałości w dążeniu do celów. Ułożone w odpowiedni sposób odwzorowane od obrazka sprawią maluchowi, wiele radości z dobrze wykonanej pracy. Zmotywują, do kolejnych działań a ich ułożenie da wielką satysfakcję. Przede wszystkim, pobudzą rozwój mózgu. Jego percepcja wzrokowa, orientacja przestrzenna i koordynacja wzrokowo-ruchowa jest poprawiona. A wyobraźnia pobudzona. Puzzle to kreatywna zabawka, która ma swój plus, pomoże oderwać się od komputera czy telewizji. Zajmie i urozmaici jego czas. Warto więc od najmłodszych lat wspierać dziecko za pomocą układanek i puzzli. W naszej ofercie znajdziecie również klocki drewniane