• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowerki

Rowerki dla małych i starszych dzieci

Dzieci, od najmłodszych lat chętnie uczą się jazdy na rowerze i marzą, by posiadać własny rowerek. Jeżeli chciałbyś kupić rowerek dla dziecka, trafiłeś świetnie! Zakup rowerka niesie ze sobą spore korzyści dziecko, będzie miało lepszą koordynację ruchową i poprawi swoją kondycję. Oferujemy rowerki biegowe z uchwytem dla rodzica, to doskonały pomysł dla wszystkich uczących się tej niełatwej sztuki. Rowerki dla dzieci to wielka radość dla malucha, nauka jazdy na nich jest przełomowym momentem w życiu każdego dziecka! Podaruj mu niezapomniane chwile! Kup rowerek dla swojego dziecka w pociąg do bajeczki.pl znajdziesz modele z odpowiednim przedziałem wiekowym.

Rowerki biegowe

Rowerek biegowy (bez pedałów) idealnie wprowadzi dziecko w świat jazdy na rowerze. Zadaniem tych rowerków jest rozwój zdolności motorycznych, nauka utrzymywania równowagi i kontroli jednośladu w wieku poprzedzającym jazdę na klasycznym rowerku, czyli już od około 18 miesiąca życia. Twoje dziecko nie chce już jeździć w wózku? Już kilkumiesięczny maluch może podróżować na rowerku trójkołowym. Do wyboru masz mnóstwo dziecięcych pojazdów spełniających różne funkcje. Sprawdź, jak wybrać najlepszy!

Rowerki trójkołowe

Dzieci uwielbiają nowe doświadczenia i bycie w ciągłym ruchu. Zaspokojenie tej wrodzonej i naturalnej potrzeby jest istotne dla ich rozwoju. Na początku przemierzają świat w ramionach rodziców, potem w wózkach. Jednak już około 10. miesiąca życia, kiedy maluch zaczyna siadać, możemy zacząć poszukiwanie pierwszego rowerka. Idealnym wyborem będzie rowerek trójkołowy posiadający obręcz bezpieczeństwa oraz pasy. To doskonały prezent dla wszystkich miłośników różnego typu pojazdów, i zabawek będących w ruchu. Do nich możemy zaliczyć kolorowe samochody dostępne w naszym sklepie.

Rowerki i ich wpływ na rozwój dziecka

Jazda na rowerze jest bezpieczna i nie obciąża stawów dziecka, wzmacnia, układ odpornościowy. Wpływa również na rozwój motoryczny dziecka na jego koncentrację i równowagę. Jeżdżąc na rowerku od najmłodszych lat, dziecko ćwiczy nóżki. Na rowerze dziecko może jeździć w ciepłe i chłodne dni, przy odpowiednim ubiorze to świetna aktywność. Ponadto przejażdżki z rodzicami wpływają bardzo pozytywnie na malucha, w końcu to bezcenny czas, w którym tworzymy wspaniałe wspomnienia na całe życie.